Warszawa – Frankfurt nad Menem

Lufthansa /PLL LOT – bilety: Warszawa/Chopina – Frankfurt nad Menem

Loty ze stołecznego lotniska Chopina do Frankfurtu nad Menem obsługują dwaj narodowi przewoźnicy: PLL LOT i Lufthansa. Rejsy na trasie Warszawa/Chopina – Frankfurt nad Menem odbywają się kilka razy dziennie. Polskie linie obsługują trzy połączenia a niemiecki przewoźnik cztery, o następujących godzinach:

PLL LOT – 06:25, 10:40, 18:15

Lufthansa – 06:55, 09:40, 14:40, 18:40

Przelot na oddalone od Warszawy o 900 km lotnisko we Frankfurcie trwa ok. 2 godzin. Mimo podanych godzin wylotów zdarzają się zmiany w rozkładzie zwłaszcza w okresach przedświątecznych lub w związku z przejściem z zimowego rozkładu na letni, stąd prosimy o korzystanie z zamieszczonej na naszej stronie wyszukiwarki lotów w celu pobrania aktualnych informacji.

Rezerwacja i Sprzedaż Biletów Lotniczych. Przeloty z Warszawy do Frankfurtu

infolinia-biletyniemcy

Międzynarodowy port lotniczy we Frankfurcie nad Menem jest trzecim lotniskiem Europy i największym w Niemczech (pod względem liczby obsługiwanych pasażerów), z którego usług korzysta rocznie ponad 57,5 mln podróżnych. Lotnisko posiada dwa, podzielone na autonomiczne hale obsługi pasażerów, terminale. Każdy z terminali wyposażony jest we wszelkie możliwe udogodnienia dla podróżnych. Bliska odległość lotniska od centrum miasta (12 km) sprawia, że dojazd do niego nie sprawia pasażerom żadnego problemu. Niedaleko lotniska krzyżują się kluczowe dla tego regionu autostrady (tzw. „Frankfurter Kreuz”) prowadzące do wielu miast Niemiec.

Obok hali B terminala znajduje się stacja szybkiej kolei miejskiej (dla linii S8 i S9). Kursują z niej pociągi Regional – Express i Deutsche Bahn. Z lotniska do wielu miast kraju lub tylko regionu kursują liczne autobusy. Transport publiczny zapewnia dogodny dojazd z lotniska m.in. do: Bonn, Kolonii, Düsseldorfu, Freiburga, Karlsruhe, Lipska, Hamburga, Hannoveru, Mannheim, Monachium, Norymbergi czy Stuttgartu.

Oprócz warszawskiego lotniska, połączenia lotnicze do Frankfurtu obsługują także lotniska w: Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Rzeszowie i we Wrocławiu. Rejsy na niżej wymienionych trasach obsługują następujący przewoźnicy:

Gdańsk – Frankfurt n. Menem – Gdansk (PLL LOT, Eurolot, Lufthansa/Lufthansa CityLine)

Katowice – Frankfurt n. Menem – Katowice (Lufthansa/Lufthansa CityLine)

Kraków – Frankfurt n. Menem – Krakow (Lufthansa CityLine)

Poznań – Frankfurt n. Menem – Poznan (Lufthansa/Lufthansa CityLine)

Rzeszów – Frankfurt n. Menem – Rzeszow (Lufthansa CityLine)

Wrocław – Frankfurt n. Menem – Wroclaw (Eurolot, Lufthansa CityLine)

O aktualnych połączeniach PLL LOT i Lufthansy, a także ofertach stowarzyszonych z Lufthansą tanich  linii lotniczych obsługujących loty do Niemiec z innych krajowych lotnisk można dowiedzieć się z zamieszczonej na naszej stronie przeglądarki, a informacje o wszystkich promocjach, zarówno na trasie Warszawa Chopina – Frankfurt nad Menem jak i pozostałych, można uzyskać od konsultantów pod wyżej podanym numerem specjalnej infolinii.

Wartą uwagi jest wprowadzona przez PLL LOT promocja cenowa na wiele kierunków, w tym na loty z Warszawy do Niemiec (do Frankfurtu, Hamburga i Monachium) za cenę od 399 do 499 zł. Oferta będzie aktualna od 21 listopada 2013 r do 13 kwietnia 2014 r. jednakże z wyłączeniem okresu świąteczno – noworocznego (od 14 grudnia do 16 stycznia)!!!